preloader

Typy pokoi

Dodawanie typów pokoi 

W zakładce Pokoje> Typy pokoi definiujemy standardy pokoi naszego obiektu. Uzupełniamy wszystkie pola, dodajemy nazwę, tłumaczenie nazwy pokoju, koniecznie identyfikator, ilość łożek i opis oraz wyposażenie:
Szybkiego wyłączenia danego typu pokoju można dokonać klikając w pierwszą kolumnę od prawej strony i przesuwająć znacznik:
 


Jeśli zachodzi potrzeba dezaktywowania konkretnego pokoju, nie całego typu pokoi, postępujemy analogicznie w zakładce Pokoje> Pokoje w obiekcie.
Ewentualnej edycji typu pokoi dokonujemy klikając symbol ołówka ZMIEŃ w drugiej kolumnie od prawej.Prosimy o wgrywanie zdjęć w formacie JPG lub JPEG. Jest to optymalny format do prezentowania zdjęć w internecie. Warto zwrócić również uwagę na wielkość zdjęć, ponieważ pliki o zbyt dużym rozmiarze będą się długo wgrywały i mogą zostać odrzucone. Najlepsze będą zdjęcia POZIOME i dłuższej krawędzi 2200 pikseli. 
Można na poziomie konkretnego typu pokoju zaznaczyć, że ten pokój ma się wynajmować "na zapytanie" (on request), co oznacza, że Gość otrzyma info, że musi czekać na potwierdzenie ze strony recepcji. Recepcja natomiast otrzyma rezerwację z opcją potwierdzenia lub odrzucenia.

onfo

Czy wiesz że :

Jeśli przy typie pokoju wyświetla się błędna liczba pokoi lub wykrzyknik należy kliknąć. Przenosimy się wówczas do Pokoje> Pokoje w obiekcie i obojętnie który pokój klikamy do edycji, zapisujemy ponownie (lub Dodaj w przypadku wykrzyknika).